Sommertur til Næs Jernverksmuseum

Feiring Jernverks Venner arrangerer sommertur til Næs Jernverksmuseum ved Tvedestrand 30.juni - 1. juli!

Program

Lørdag

09.00
Bussen går fra Feiring Coop Marked
09.15
Fra Statoil Minnesund
09.30
Fra Hammerås
09.40
Fra gamle Nebbenes
11.00
Thorbjørnsrud, Jevnaker. Kort historisk orientering om stedet, kaffepause. Mulig å besøke Hadeland Glassverk der Kloumann arbeidet.
12.30
Avreise
15.00
Fritzøe jernverk, Larvik Omvisning i museet på Fritzøe v/Otto Authen
Ca 18.30
Innkvartering på Lyngørporten Resort. Minisuiter med plass til to personer. Mulighet for å lage mat sjøl eller kjøpe middag og frokost i restauranten. Se også hotellets hjemmesider

Søndag

10.30
Avreise til Næs jernverk
11.00
Orientering i verksområdet med kaffepause
12.00
"Jernverkets skjulte perler" - en vandring i kulturlandskapet rundt jernverket, der bygninger, folk og skjulte perler fra historien blir presentert. Lunsj (matpakke evt. kafeteria ved golfklubben). Utforske området på egenhånd.
15.30
Hjemreise. Rast underveis med mulighet for å kjøpe mat.

Kjære jernverksvenn og turdeltaker

Venneforeningen takker for din interesse for sommerturen vår. Vi er nå 30 påmeldte. Turoperatøren ”Mjøsreiser” fra Skreia sørger for transporten. Programmet går som tidligere annonsert, men med noen justeringer på tidspunktene (se bakside).

Lyngørporten Resort, Fritzøe Jernverk og Næs Jernverk er klare til å ta imot oss. Vi legger opp til rast med termos og matpakke på Jevnaker og på bussen nedover. Vi stopper mellom Larvik og Lyngør for å handle for de som vil lage mat sjøl om kvelden.

Vi ser fram til turen, vi håper på fint vær og vi vet at det vil bli en tur med faglig og sosialt utbytte.

Styret i Feiring Jernverks Venner